Jazyky: Česky

Okolí Příchovic a přehled sjezdovek

Okolí a tipy na výlet

V okolí se nachází mnoho turistických zařízení, které přímo vybízejí k návštěvě. Za turistickými zajímavostmi opravdu nebudete muset jezdit daleko. V závorce je vždy uvedena vzdálenost dané turistické zajímavosti od Příchovic.

Rozhlédněte se po okolí

Nejdříve se po okolí pořádně rozhlédněte, ať víte kudy kam. K tomu vám poslouží hned tři nádherné rozhledny. Rozhledna Štěpánka, která se nachází u Kořenova (5 km), je nejstarší rozhlednou v Jizerských horách. Rozhledna Černá Studnice (25 km) je velice mohutná kamenná rozhledna taktéž v Jizerských horách. Rozhledna Kozákov (30 km) nabízí překrásný výhled na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, České středohoří, Český ráj a na Orlické hory.

Paseky nad Jizerou

Pasekách nad Jizerou (9 km) vás určitě upoutá Krkonošské muzeum - Památník zapadlých vlastenců. Jsou zde pro vás připraveny ale i další turistické zajímavosti (kostel sv. Václava z roku 1789, Metelkova Krkonošská houslařská škola). V Pasekách nad Jizerou jsou pro vás připraveny také turistické trasy a sjezdovky.

Harrachov

U Harrachova (9 km) šumí nádherné Mumlavské vodopády. Jejich krásu můžete obdivovat i v zimě, protože led na nich vypadá jako křišťál. Jestli zde ale přijdete v létě, tak rozhodně nemusíte zoufat. Vodopády mají kouzlo i v létě a Muzeum skla Harrachov vám také nabídne nezapomenutelnou podívanou. Na své si zde přijdou i milovníci skákání na lyžích. Jsou zde totiž pro vás přichystány skokanské můstky.

Vysoké nad Jizerou

Najdete zde Vlastivědné muzeum Vysoké nad Jizerou (10 km), koupaliště, tenisový kurt, bowling a rozhlednu. Navštivte zde také Skiareál Šachty (11 km), kde si užijete lyžování i snowtubbing.

Návarov

Jestli máte bujnou fantazii, tak si snadno představíte kdysi skvostný hrad Návarov (12 km), který býval středem rozsáhlého panství v Jizerských horách. Dnes už je to pouze zřícenina, která je ale ve velice romantickém prostředí. Podívat se můžete také na zámek Návarov, který stojí v místní části obce Zlatá Olešnice. Dnes už slouží jen jako penzion.

Dykova skála

V blízkosti se nachází také Dykova skála (14 km). Je to skála z křemičité břidlice s malým lomem. Toto nádherné místo inspirovala básníka a spisovatele Viktora Dyka v jeho tvorbě.

Bozkovské dolomitové jeskyně

Milovníkům neobvyklých tvarů se určitě zalíbí Bozkovské dolomitové jeskyně (20 km). Labyrint chodeb krášlí krápníky a charakteristické křemenné lavice, římsy a lišty. Vystupují ze stěn i stropů ze všech stran a popouštějí uzdu naší fantazie.

Riegrova naučná stezka

Riegrova naučná stezka (23 km) je bývalá trať kopírující tok řeky. Stezka prochází od Semil po Železný Brod. Tato stezka vás zaujme především krásnými a neobvykle stavěnými tunely.

Zřícenina hradu Nístějka

Zřícenina hradu Nístějka (25 km) se může pochlubit velice známými bývalými vlastníky. Hrad vlastnil rod Valdštejnů, Vartemberků, Jenštejnů a Jiří z Poděbrad. V roce 1519 patrně vyhořel a od těch dob je pustý.

Vzdálenější okolí

Ve vzdálenějším okolí byste rozhodně neměli zapomenout navštívit Vrchlabí, Český ráj Liberec. Ve Vrchlabí (37 km) se každé léto pořádají vyhlídkové lety nad Krkonošemi. V Českém ráji (48 km) vás ohromí kouzelná příroda. A v Liberci (40 km) na vás čekají mnohé turistické atrakce aquapark, Ještěd a další. Okolí chaty je prostě pro turisty jako stvořené.

Sjezdovky v okolí

Lyžařské středisko u Čápa

Nejblíže se nachází lyžařské středisko U Čápa, které je přímo v Příchovicích, v nadmořské výšce 801 m n. m. Areál si oblíbí milovníci lyžování i úplní začátečníci. Milovníky lyžování zde určitě zaujme osvětlená noční sjezdovka a začátečníkům v lyžování pomůžou zdejší kurzy. Můžete zde také vyzkoušet snowboarding nebo snowtubing.
Nahoru na sjezdovku vedou dva vleky. Dvoukotvový vlek má délku 576 m a dětský provazový má délku 65 m. Tratě jsou každý den upravovány sněžnou rolbou a v případě nedostatku sněhu jsou uměle zasněžovány.
Otevírací doba je od 8.30 až do 16 hodin a pak od 18.30 do 20.30. Skiareál vám dále poskytne možnost zapůjčení lyží, občerstvení formou bufetů a příjemné restaurace. Je zde celkem 80 míst k parkování.

Lyžařské středisko Rejdice - Kořenov

Lyžařské středisko Rejdice - Kořenov (2 km) se nachází v nadmořské výšce 650-800 m n. m. a leží na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Rejdický skiareál obsluhuje jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 950 osob za hodinu. V Rejdicích si můžete užít dokonce i snowpark.

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou (2 km) je typická horská obec ležící na západním okraji Krkonoš v oblasti chráněného území Krkonošského národního parku. Na milovníky lyžování zde čekají perfektně upravované běžecké tratě či sjezdovky.

Další sjezdovky

Navštivte také i vzdálenější sjezdovky: Harrachov (7 km), Tanvald (7 km), Vysoké nad Jizerou (8 km) a Rokytnice nad Jizerou (10 km). V Harrachově a v Rokytnici vyzkoušejte také bobovou dráhu, která nabízí opravdu fantastický zážitek. Ve Vysoké nad Jizerou můžete vyzkoušet i snowtubing. V Rokytnicích nad Jizerou jsou nejdelší sjezdovky v České republice. V zimním období se zde budete moci opravdu vyřádit.